Окна в дом
Вікна в Дім
Вікна, Двері, Балкони, Жалюзі, Сітки, Відливи, Підвіконня, Сервіс
НАШІ ТЕЛЕФОНИ:
Окна в дом
Наши телефоны:

Чим відрізняється балкон від лоджії?

Багато мешканців багатоповерхових будинків навіть не замислюються, чим відрізняється балкон від лоджії, а для деяких це взагалі синоніми, але така думка помилкова. При покупці нового житла потрібно знати значення двох понять, адже від цього може залежати комфорт умов проживання. Тому слід уважно вивчити особливості цих конструкцій.

Що являють собою балкон та лоджія

Перш ніж дізнатися, чим відрізняється лоджія від балкона, слід розібратися, що є кожна з конструкцій. Лоджія є закритою спорудою, обладнаною віконним блоком і скляними дверима, через які можна потрапити в це приміщення з кімнати. Зустрічаються такі типи лоджій:

  • вбудована, що є продовженням житлового приміщення, просто обгородженого блоком;
  • виносна, коли дві плити, що служать основою, розташовані перпендикулярно фасаду і тримаються за допомогою консольних балок стін;
  • суміщена з балконом, у цьому випадку частина споруди розташовуватиметься всередині будівлі, а друга половина – зовні.

У свою чергу балкон – будова, що виступає за межі фасаду та відкрита з трьох сторін. Він може бути відкритого та закритого типу, який засклений і часто перетворений на ще одну додаткову кімнату. Відкритий балкон не захищений від несприятливих погодних умов, тому багатоповерхові будинки зустрічаються вкрай рідко.

Перелік основних відмінностей

Що являють собою балкон та лоджія

Перераховуючи, чим балкон відрізняється від лоджії, слід зазначити такі основні ознаки:

  • Розмір. Лоджія може бути кутовий і прямий, а її площа іноді досягає таких розмірів, що охоплює одразу кілька квартир. Розміри її опонента обмежені як через конструктивні особливості самої будівлі, так і за рахунок великої ваги.
  • Конструкція. Біля балкона відкриті всі три сторони, і лише одна стіна з’єднує його з кімнатою, тому для створення комфортного приміщення доведеться зробити капітальні ремонтні роботи. У лоджії лише одна сторона виходить назовні, тому в неї спостерігається нестача денного світла.
  • Облаштування. Варіантів з благоустрою балконного простору менше, адже доведеться зайнятися якісним склінням та встановленням балконного блоку, який допоможе зберегти тепло. На лоджії за бажання можна зробити теплу підлогу або поставити батареї, перетворивши її на додаткове житлове приміщення.
  • Розміри. Площа балкона розширювати не можна, адже це позначиться на вазі конструкції і може призвести до обвалення. Проте розмір лоджії може обмежуватися лише бажаннями власника житла.

Тут перераховані основні ознаки, що наочно показують, чим лоджія відрізняється від балкона. Також це знадобиться при замовленні ремонтних робіт та скління конструкції.

Як просто облаштувати балкон чи лоджію

Компанія «Вікна в Дім» допоможе створити комфортне приміщення для відпочинку або перетворити його на спальню. Тут надають весь комплекс робіт, починаючи з демонтажу старого скління і закінчуючи внутрішньою обшивкою та оздобленням. Такий професійний підхід допоможе позбавитися необхідності пошуку майстрів для виконання чергового етапу ремонтних робіт. Спеціалісти, що працюють тут, знають, чим відрізняється від балкона лоджія, тому виконають все грамотно.