Окна в дом
Вікна в Дім
Вікна, Двері, Балкони, Жалюзі, Сітки, Відливи, Підвіконня, Сервіс
НАШІ ТЕЛЕФОНИ:
Окна в дом
Наши телефоны:

Чому жовтіють металопластикові вікна

Металопластикові віконні конструкції відрізняються високими показниками шумоізоляції та тепловіддачі, а також гарним зовнішнім виглядом. При цьому деякі споживачі відзначають, що згодом профіль втратив стетичну привабливість, оскільки на ньому з’явилися подряпини, шорсткість, пожовтів пластик. Причин таких неприємних змін є кілька і , головна — від початку неякісний виріб.

Причини пожовтіння пластикових вікон

В основі віконних профілів застосовується ПВХ. Цей матеріал характеризується вкрай низькою світлостійкістю. Перебуваючи під регулярним впливом УФ-променів, він змінює свій колір. Зміни у структурі спостерігаються і за незначного нагрівання, оскільки сонячне світло провокує появу ненасичених зв’язків у хімічній сполуці, що відомо науці як «фотохімічна деструкція».

Пожовтіння – лише початок деструктивного процесу. Макромолекули розпадаються, виріб поступово руйнується. Починається руйнування профілю, він стає крихким, на поверхні з’являються мікроскопічні тріщини. Весь цей процес триває кілька років.

Чому жовтіють металопластикові вікна - фотоЩо не дасть якісним металопластиковим вікнам пожовкнути

Коли виробництво металопластикових вікон тільки зароджувалося, ситуація з пожовтінням профілю під час експлуатації конструкції спостерігалася дуже часто. Фахівці активно шукали вирішення цієї проблеми, і на сьогодні прикрий недолік практично усунений. Мінімізувати і навіть зовсім запобігти небажаним змінам у структурі ПВХ вдалося шляхом додавання до складу таких речовин:

  • світлостабілізаторів – вони поглинають промені сонця;
  • антиоксидантів, які уповільнюють процес зміни полівінілхлориду на молекулярному рівні

Сучасним ПВХ-конструкціям не страшний прямий контакт з УФ-променями, тому вони зберігають початковий заводський колір довгі роки. Якщо білий пластик пожовтів, значить, були куплені неякісні вікна, виготовлені з ПВХ без стабілізаторів або з низьким вмістом.

Як уберегти вікна ПВХ від пожовтіння

Щоб металопластикові вікна залишалися естетично привабливими, насамперед не варто заощаджувати під час їх замовлення. Також потрібно правильно доглядати систему, не нехтуючи наступними рекомендаціями:

  1. очищати за допомогою мильного розчину або спеціальних засобів;
  2. не використовувати абразивні речовини;
  3. вибирати досвідчену бригаду фахівців, які не забруднять та не подряпають профіль у процесі монтажу.

Найчастіше виробники металопластикових конструкцій пропонують своїм покупцям набори спеціальних засобів для догляду за профілем, ущільнювачами та фурнітурою.

Чим відбілити пластик від жовтизни

Якщо у вас таки пожовтіли пластикові вікна, відбілити їх, на жаль, не вдасться. Використовувати хімікати, відбілювачі та подібні засоби не варто, вони не вирішать проблему, але можуть завдати шкоди матеріалу, прискорити процес руйнування. Поліпшити зовнішній вигляд рами можна за допомогою фарбування в інший колір або застосування спеціальної плівки.