Модні тенденції дизайну лоджії 2021-2022
Розширити житловий простір невеликої квартири можна, влаштувавши ще одну кімнату на балконі. Утеплити дане приміщення, провести в нього електрику сьогодні не важко. Сучасні матеріали та предмети декору дозволяють створити цікавий дизайн лоджії, перетворивши її на затишне місце для відпочинку чи роботи.
Облаштування маленької лоджії: найкращі ідеї
Звичайний балкон – це як мінімум 2 кв. м з гарним освітленням у денний час та гарним видом з вікна. Дизайн маленької лоджії потрібно добре подумати, щоб кожен сантиметр приміщення був функціональним. Ідей оформлення багато, розглянемо найактуальніші:
- Стеллаж. Добре, якщо це будуть відкриті полиці. Доповнити простір можна невеликим столом та стільцем.
- 2.Куточок для відпочинку. Достатньо вбудувати оригінальний диван, обладнаний містким коробом для зберігання речей, на стіну повісити полиці, поставити міні-столик – і балкон перетвориться на затишну зону усамітнення.
- Робочий кабінет. Природне світло та свіже повітря покращують роботу мозку. Для продуктивної діяльності досить вузької полиці-стола, навісної шафки для книг, кількох потужних світильників, зручного стільця.
Найпростіший спосіб облаштувати вузький балкон – вмонтувати великий диван спинкою до підвіконня.
Облаштування: алгоритм дій
Оскільки простір невеликий, головне правильно його організувати. Лоджію можна використовувати як продовження спальні, залу чи кухні, як варіант – створити окремий робочий чи ігровий куточок, облаштувати місце для відпочинку.
Підготовка приміщення: утеплення та вибір матеріалів
Дизайн лоджії у квартирі вибирається на розсуд господарів, головне, щоб він гармоніював із житлом загалом. Незалежно від інтер’єру, це приміщення має бути теплим. Починають ремонт із утеплювальних робіт. Ідеальний варіант – тепла підлога. Бажано встановити відповідні металопластикові конструкції на вікна.
В інтер’єрі лоджії добре виглядають натуральні матеріали: дерево, камінь, рогожка, бамбук. Однак можна використовувати ламінований МДФ, плитку, пластик. Небажано застосовувати громіздкі конструкції.
Вибір кольору та освітлення
Балкон – не найбільш відвідувана кімната, тому його можна зробити в іншій колірній гамі, ніж інші приміщення. Рекомендовано використовувати відтінки, що візуально збільшують простір. Добре виглядатиме фактурна штукатурка.
У дизайні вузької лоджії важливу роль відіграє освітлення. Достатня кількість світла «розсуне» стіни та створить комфорт.
Меблі та декор
Не варто захаращувати і так невелике приміщення великими меблями. Популярний варіант – розсувні або висувні конструкції. Крім того, меблі повинні відповідати призначенню балкона. Якщо це буде кабінет, інтер’єр повинен налаштовувати на роботу, а в зоні відпочинку всі предмети — сприяти розслабленню.
Декор – дуже важливий завершальний штрих. Він повинен доповнювати та освіжати дизайн. Можна використовувати живі квіти, картини, фотографії, годинники, фігурки та інші аксесуари.