Топ помилок при обшивці балкону
Від того, чим обшити балкон всередині залежить, наскільки комфортним буде простір після ремонту. Для цього використовуються як натуральні, так і штучні матеріали, і кожен має свою специфіку, слабкі та сильні сторони.
Чим обшивають
Інтенсивне сонячне світло, температурні перепади, часті механічні пошкодження через обмежену площу — далеко не весь список зовнішніх факторів, до яких має бути стійка обшивка. У балконних інтер’єрах для обробки використовуються:
- Дерев’яна вагонка. Створює теплу та приємну атмосферу. Дерево є гарним утеплювачем, підходить під сучасні інтер’єри.
- Гіпсокартон. Приховує недоліки стін, має хороші звуко- та теплоізолюючі властивості.
- Пластикові панелі. Довговічні та прості у догляді, представлені у різних кольорах. Обшити балкон пластиком – вигідне та зручне рішення.
Вибір матеріалу залежатиме від зовнішніх умов: температурного режиму, кількості опадів.
Рекомендації фахівців: типові помилки
Часті дощі, низькі температури або постійне сонце та спека – все це має руйнівний вплив на більшість оздоблювальних матеріалів. Роблячи вибір лише на користь зовнішнього вигляду та не враховуючи експлуатаційні характеристики, споживачі часто припускаються помилок, які наближають наступний ремонт.
Помилка 1: оздоблення вагонкою не заскленої конструкції
Натуральне дерево добре виглядає, створює приємні тактильні відчуття, але не стійке до негативного зовнішнього впливу. Навіть якщо обшити балкон вагонкою, яка оброблена спеціальними засобами, через певний час така обробка все одно розбухне і розтріскається через температурні перепади, прямі сонячні промені та опади.
Помилка 2: використання пластику без спеціальної вентиляції
Сучасні пластикові панелі не руйнуються під впливом ультрафіолетового випромінювання, води. Однак цей матеріал не пропускає повітря та вологу. Якщо не встановити спеціальну вентиляцію для пластикових вікон, у приміщенні буде задушливо.
Помилка 3: ігнорування пароізоляції
Спеціальний пароізоляційний шар захищає утеплювач та оздоблювальний матеріал від передчасного відволожування.
Помилка 4: використання монтажної піни як захисту від зовнішнього впливу
При постійному контакті із сонячними променями, опадами піна починає розтріскуватися. Через ці мікротріщини потрапляє волога, після чого утворюються грибок і пліснява.
Обшивка балкона всередині має бути ретельно спланована ще на етапі скління. Правильний вибір та монтаж оздоблення дозволять уникнути всяких проблем з експлуатацією приміщення.