Окна в дом
Вікна в Дім
Вікна, Двері, Балкони, Жалюзі, Сітки, Відливи, Підвіконня, Сервіс
НАШІ ТЕЛЕФОНИ:
Окна в дом
Наши телефоны:

Як правильно відрегулювати і налаштувати прижим пластикових вікон?

Коли тільки поставлені нові пластикові віконні блоки, питання регулювання зазвичай не виникає. Згідно з рекомендаціями виробників, профілактичний контроль та регулювання необхідно проводити двічі на рік, навесні та восени.

Тут необхідно відразу акцентувати увагу на тому, що регулювання притиску пластикових вікон і стулок в цілому – це різні поняття, і ці процедури проводяться по-різному. Просто технічне втручання необхідне, коли:

  • стулка починає чіплятися за раму;
  • конструкція перекосилася;
  • перемикання режимів відбувається важко і т.д.

Фактично процедура регулювання потрібна у всіх випадках, коли робота конструкції хоч якось відрізняється від нормальної. Але в рамках статті нас цікавить конкретна проблема – нещільне прилягання стулки, яке провокує протяги та інші неприємності.

Регулювання притиску вікна: основні принципи

Регулювання притиску вікна: основні принципи

Це операція, яка потрібна найчастіше. Ступінь притискання – це сила, з якою стулка притискається до рами. У сучасних віконних системах передбачено три режими притискання:

  • Нейтральний. Встановлюється із заводу за замовчуванням, середній за силою притиску;
  • Літній. Характеризується слабкою герметичністю та мінімальним навантаженням на фурнітурні елементи;
  • Зимовий. Забезпечує найбільшу герметичність, відсутність протягів та теплозахист кімнати.

Спочатку, коли всі деталі нові та взимку відсутні сильні морози, можна обійтися без цієї процедури. Однак, якщо ви хочете досягати максимальних результатів, то регулювання пластикових вікон на зиму необхідне.

Як налаштувати пластикові вікна на зиму?

Для проведення цієї процедури на торцях рухомих стулок необхідно знайти всі цапфи. Це елемент фурнітури, який відповідає за рівень притискання. Цапфи бувають овальної та циліндричної форми, що залежить від моделі використовуваного фурнітурного комплекту.

Налаштування пластикових вікон на зиму залежить від того, які цапфи використовуються:

  • Овальні. Зрозуміти, в якому режимі встановлена ​​стулка, можна за розташуванням ексцентриків. Літній режим характеризується вертикальним розташуванням, зимовий – горизонтальним, а діагональне положення є нейтральним. Змінюється рівень режиму плоскогубцями, коли кожна цапфа по черзі повертається в потрібну сторону.
  • Циліндричні. Тут визначити, в який режим виставлені вікна можна зі зміщенням цапфи або напрямом спеціальної позначки на ній. Зміщені ексцентрики, що вказують на зовні, вказують про зимовий режим, всередину – про літній, а перебувають посередині говорять про виставлене положення за умовчанням. Зимове регулювання притиску стулок пластикових вікон виконується шестигранним ключем, і найчастіше для цієї мети підходить №4.

Дуже важливо знайти та одночасно відкоригувати всі ексцентрики, щоб випадково не зламати механізми.

Що робити, коли залишились протяги?

Якщо ви все зробили правильно, але проблема недостатньої герметичності або протягів залишилася, можливо, буде потрібно регулювання притиску пластикових вікон з боку петель. Необхідно локалізувати, де саме конструкція продуває. Це можна зробити за допомогою запаленої свічки. Виявлений вгорі або внизу протяг може свідчити про провисання стулки, а якщо дме звідусіль – найімовірніше зносилися або вийшли з ладу ущільнювачі. У такому разі ми рекомендуємо негайно звернутися до майстра.