Окна в дом
Вікна в Дім
Вікна, Двері, Балкони, Жалюзі, Сітки, Відливи, Підвіконня, Сервіс
НАШІ ТЕЛЕФОНИ:
Окна в дом
Наши телефоны:

Які краще зробити відкоси на вікнах?

В даний час пропонуються різні варіанти обробки віконних відкосів , які відрізняються складністю виконання, основними характеристиками, візуальним оформленням. Потрібно лише вибрати, яке оздоблення відкосів підходить саме у вашому випадку.

Далі у статті ми розповімо про те, які види відкосів для вікон існують, які вони мають особливості та переваги, як варто вибирати і до кого звернутися за цією послугою.

Основні вимоги до відкосів

Дана частина віконного отвору має цілком конкретне призначення, а отже має відповідати низці вимог згідно з будівельними нормами та стандартами. Виходячи з них відкоси повинні бути:

 • надійними, міцними, довговічними;
 • стійкими до всіх впливів довкілля (сонячне проміння, волога, тепло, холод, різкі температурні перепади);
 • герметичними, стійкими до впливу миючої хімії, що чистить;
 • екологічно безпечним для здоров’я.

Всім цим вимогам відповідає обробка відкосів вікон: пластикова, гіпсокартонна, штукатурна. Вони різні, й у деяких моментах відрізняються принципово. Ознайомимося з кожним різновидом.

Які краще зробити відкоси на вікнах

Які відкоси на вікна краще?

По кожному виду ми розповімо про технологічні особливості, переваги та недоліки.

Відкоси на вікна із пластику

Цей варіант вважається кращим для пластикових віконних систем. Обрамлення ідентичне за структурою, основними властивостями та характеристиками безпосередньо вікна. Така комбінація виглядає приємно та гармонійно, вносить приємні ноти в інтер’єр.

Що стосується основних переваг, то пластикові відкоси для вікон:

 • мають низький коефіцієнт теплопередачі завдяки пористій структурі;
 • абсолютно стійкі до вологи та холоду, а отже – довговічні;
 • швидко та легко монтуються, є можливість додаткового утеплення отвору.

З недоліків можна відзначити той факт, що дуже важливо купити якісний матеріал, оскільки низькопробний пластиковий відкос дуже швидко жовтіє.

Відкоси для вікон із гіпсокартону

Відкоси для вікон із гіпсокартону

Використання гіпсокартонних листів виправдане, коли поверхня відкосів вкрай нерівна і потребує вирівнювання. Це дуже жорсткий матеріал, який у поєднанні з утеплювачем може дати відмінну теплоізоляцію та відсутність протягів.

Переваги такого вибору досить прості:

 • Гіпсокартонні відкоси дешевші за пластикові;
 • Досить швидкий монтаж, що в результаті дає ідеально рівний отвір;
 • Декоративне фарбування дозволяє вписати віконну частину в інтер’єр.

З недоліків можна відзначити слабку стійкість до вологи, яка призводить до здуття, розтріскування та гниття матеріалу. Тобто монтажним швам доведеться приділяти максимум уваги.

Відкоси на вікна зі штукатурки

Відкоси на вікна зі штукатурки

Традиційний та поширений спосіб обробки. Він підходить для будь-яких об’єктів нерухомості, зручний у роботі та досить недорогий. З переваг варто виділити:

 • створення монолітного штукатурного шару;
 • міцність, надійність, ремонтопридатність;
 • великі можливості з декоративного оформлення.

Що стосується недоліків, то тут слід вказати на те, що поєднання зниженої температури та високої вологості штукатурні відкоси можуть промерзати, а значить має місце підвищена ймовірність утворення плісняви ​​та конденсату.

Які відкоси на вікна краще?

Однозначної відповіді немає, і все залежить від особливостей об’єкта, а також ваших уподобань. У ситуаціях, коли йдеться про те, які відкоси краще для пластикових вікон, то ми нерідко рекомендуємо також обробку із пластику. Проте все індивідуальне. Щоб краще розібратися в цьому питанні, зв’яжіться з нашими фахівцями для професійної консультації.